BRC 6 Global Standard Food

 

BRC to międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności, wymagany przez większość hipermarketów pochodzenia brytyjskiego, ponieważ został opracowany w Wielkiej Brytanii, przez British Retail Consortium, zgodnie z wymaganiami tamtejszych sieci handlowych.

 

BRC określa szereg wymagań, które powinna spełnić dana firma, aby zapewnić najwyższą jakość i bezpieczeństwo oferowanych produktów. Do tych wymagań należy:

 

  • posiadanie systemu HACCP
  • posiadanie prawidłowej dokumentacji systemu, w tym: księgi jakości, polityki jakości, schematu organizacyjnego, zakresu odpowiedzialności, opisu surowców i wyrobów gotowych
  • wdrożenie zasady GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna) i GHP (Dobra Praktyka Higieniczna)
  • posiadanie opisu pakowania produktu, jego ważności i zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami
  • opracowanie zasad higieny, w tym przechowywania odzieży ochronnej
  • szkolenie personelu z opracowanych procedur

 

Dotychczas obowiązującą wersją BRC była wersja 5. Od 1 stycznia 2012 weszła w życie nowa wersja standardu BRC 6, która staje się normą obowiązującą dla wszystkich audytów i certyfikacji.

 

Nowe wymagania standardu BRC zawarte w wersji 6 dotyczą m.in.: zmienionych zasad dotyczące audytowania, nowego sposobu oceniania podczas audytu i wymagań dotyczących zasad dokumentowania wdrożonego systemu bezpieczeństwa żywności.

 

Aby posiadać sprawnie funkcjonujący system BRC niezbędne jest przeszkolenie pracowników i kadry kierowniczej, w tym Pełnomocnika i Audytora, z zakresu wymagań nowej wersji 6 BRC.

 

BRC/IOP to system przeznaczony dla firm zajmujących się produkcja opakowań mających kontakt z żywnością.

 

Wdrożenie BRC/IOP gwarantuje bezpieczeństwo wytwarzanych opakowań oraz spełnienie wszelkich wymagań prawnych i higienicznych.

 

Obecnie obowiązuje BRC/IOP wersja 6 i zgodnie z jej wymaganiami przeprowadzane są wszystkie certyfikacje i audyty. W styczniu 2015 roku opublikowana została wersja 7 Standardu, która będzie obowiązywała od 1 lipca 2015 roku. Wszystkie certyfikaty wydane przed 1 lipca 2015 i są zgodne z Wydaniem 6 zachowują swoją ważność przez okres podany w certyfikacie.

  

Jak uzyskać certyfikat wydany przez Noble Cert?

 

Pobierz z naszej strony Arkusz danych do certyfikacji, wprowadź dane i odeślij na

adres e-mail: noble@noblecert.pl, a my po otrzymaniu wypełnionego arkusza skontaktujemy

się z Tobą i przygotujemy warunki certyfikacji lub zadzwoń do nas pod numer

+ 48 12 357 16 66,  chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

 

Zawsze proponujemy niezobowiązujące spotkanie z ekspertem. Prosimy o wcześniejszy kontakt tak, aby zapobiec wydłużeniu się terminu spotkania. Spotkanie jest bezpłatne.

Nasi klienci

Nasi partnerzy