ISO 22000 System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności

 

Nowocześni konsumenci chcą wiedzieć, co spożywają. Przejrzystość produkcji i przetwarzania żywności jest dla nich tak samo ważne, jak jej bezpieczeństwo oraz odpowiedzialne wykorzystanie naturalnych zasobów, począwszy od plonów aż po sklepowe półki.

 

ISO 22000 jest globalną normą bezpieczeństwa żywności, ustaloną w odpowiedzi na trwającą globalizację przemysłu spożywczego i pozwalającą na jednolitą certyfikację firm w przemyśle spożywczym i paszowym.

             

Korzyści dla organizacji:

             

  • Jako globalnie uznawany standard, ISO 22000 obejmuje szeroki zakres wymogów odnośnie standardów sprzedaży detalicznej. To eliminuje konieczność wielokrotnych certyfikacji. Oszczędzasz czas i pieniądze na stworzeniu, utrzymaniu i certyfikacji systemu jakości. Struktura ISO 22000 bardzo przypomina strukturę standardu ISO 9001, co znacznie upraszcza jej wdrażanie w przedsiębiorstwie.

 

  • Podstawowa treść standardu jest zgodna z zasadami HACCP. Wraz z certyfikacją systematycznie wprowadzasz te zasady do swojego przedsiębiorstwa i zapewniasz przestrzeganie wymagań ustawowych dla branży przetwarzania żywności.

 

  • W przeciwieństwie do BRC i standardów IFS, ISO 22000 nie zawiera osobnych wymogów odnośnie GMP (Dobrych Praktyk Produkcji) ani GHP (Dobrych Praktyk Higieny). Są one bezpośrednio zintegrowane z systemem. W trakcie wdrażania możesz zawsze ustalić środki charakterystyczne dla przedsiębiorstwa.

 

             

ISO 22000 określa wymogi w zakresie bezpieczeństwa żywności na wszystkich etapach przetwarzania i można go zastosować w przedsiębiorstwach każdego ogniwa łańcucha wytwórczego branży spożywczej, niezależnie od ich wielkości.

 

System zarządzania ISO 22000 można wdrożyć w firmie, niezależnie od innych standardów jakości i połączyć go z nimi.

 


 


 

Jak uzyskać certyfikat wydany przez Noble Cert?

 

Pobierz z naszej strony Arkusz danych do certyfikacji, wprowadź dane i odeślij na

adres e-mail noble@noblecert.pl, a my po otrzymaniu wypełnionego arkusza skontaktujemy

się z Tobą i przygotujemy warunki certyfikacji lub zadzwoń do nas pod numer

+ 48 12 357 16 66,  chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

 

Zawsze proponujemy niezobowiązujące spotkanie z ekspertem. Prosimy o wcześniejszy kontakt tak, aby zapobiec wydłużeniu się terminu spotkania. Spotkanie jest bezpłatne.

 

             

             

   

Nasi klienci

Nasi partnerzy

Fundacja Planuj Zdrowie