Aktualności

Radio Kraków - Audycja poświęcona badaniom profilaktycznym!

 

Piotr Gołdziński – Dyrektor Zarządzający Jednostki Certyfikującej Noble Cert, wziął udział w audycji radiowej poświęconej badaniom profilaktycznym.

 

Na antenie  Radia Kraków wspólnie z Panią Łucją Bielec, prezes Fundacji SOS Życie, Jadwigą Piętą-Pietrzyk oraz dr n med. Norbertem Kubańskim, którzy reprezentowali zarząd Nowego Szpitala w Olkuszu rozmawiali na żywo na temat zdrowotnych programów profilaktycznych doszukując się przyczyn niskiej frekwencji w bezpłatnych (!) badaniach profilaktycznych.

 

Uczestnicy audycji kolejno wymieniali główne problemy wynikające z braku dostatecznego wykorzystania całkowicie bezpłatnych badań, jakie każdy człowiek powinien przeprowadzać regularnie w swoim życiu.

 

Jakie badania i z jaką częstotliwością powinniśmy przeprowadzać ?

 

Jako jeden z kluczowych czynników wymieniono brak świadomości społeczeństwa, ale jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Pacjent wyedukowany jest bardziej świadomy, a edukacją powinni zarażać lekarze rodzinni. Jak często lekarz POZ kieruje nas na badania diagnostyczne? Skąd wiemy, że w naszej okolicy realizowane są programy profilaktyczny akurat dla naszej grupy wiekowej i płci?

 

Wszyscy byli zgodni, że obecna forma promocji programów profilaktycznych- najczęściej plakaty, zaproszenia wysyłane pocztą i kontakt telefoniczny - nie zdają egzaminu. Potrzebne są inne rozwiązania. Koncepcja obligatoryjności badań wywiązał polemikę wśród gości. Niewątpliwie spotkanie pobudziło nie tylko do dyskusji, ale zrodziło również konieczność zwiększenia naszej aktywności w celu poszukiwań nowych rozwiązań, dyskusji, pomysłów.....

 

Audycji mogliśmy posłuchać w programie "Przed hejnałem"

 

          

 

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg

 

Nasi klienci

Nasi partnerzy

Fundacja Planuj Zdrowie